Nezaradené

Na Kysuciach to „bzzučííí“ nielen v úľoch.

zs_olesna_titulka.jpg

S Martinom Slovákom – odborným poradcom  –  sa už spoznali a poznajú nielen priatelia včelári z organizácií v žilinskom kraji, ale aj z iných regiónov. Tým, že je učiteľom hravo zvláda prácu so  žiakmi základných a stredných škôl. V poslednom čase na požiadanie navštívil deti v ZŠ Olešnej kde odovzdal informácie o histórii v chove včiel, modernom včelárení, spracovaní včelích produktoch.

V edukačnom procese veľmi rád využíva didaktickú techniku, ale aj praktické pomôcky, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou pri práci každého včelára. Propagačné letáčiky o začatí včelárenia a anatómii včely si odložili do pracovných zošitov z prírodopisu.

Deti téma včelárenia veľmi zaujala a už sa tešia na ďalšie stretnutie, ktoré by malo byť priamo na včelnici. Deti si zároveň prezreli výtvarné súťažné práce svojich rovesníkov s včelárskou tematikou, ktorej organizátorom bola ZO SZV Čadca .

small_zs_olesna1.jpgsmall_zs_olesna2.jpgsmall_zs_olesna3.jpgsmall_zs_olesna4.jpgsmall_zs_olesna5.jpgsmall_zs_olesna6.jpgsmall_zs_olesna7.jpg

Related Posts