Nezaradené

Včelie produkty a zdravie človeka a včiel – Skalica 18.5.2013

Dňa 18.5. 2013 sa v historickej sále Domu kultúry v Skalici uskutoční Regionálna včelárska konferencia, na ktorej odznejú prednášky popredných odborníkov zamerané na včelie produkty a zdravie človeka a včiel. Vo vstupných priestoroch Domu kultúry budú predajcovia včelárskych potrieb predávať a vystavovať včelárske pomôcky, oblečenie, produkty a i.

Prílohy:Skalica-Prednasky-05-2013.doc (16.5 KB)

Skalica_Zoznam-vystavovatelov-05-2013.doc (68 KB)

4-med-a-vcelarstvo.jpg

Konferencia je sprievodnou akciou výstavy Včelárstvo v Pomoraví, ktorá sa koná od 10.5.-9.6. 2013 v Záhorskom múzeu v Skalici. Sú tu vystavené autentické včelárske exponáty zo Záhoria, k historicky najcennejším patria staré včelárske knihy z konca 18. st., úle a medomety z prelomu 19. a 20. storočia, dokumenty o chove včiel viažúce sa k Holíčsko-šaštínskemu panstvu a staré tlače zo škarniclovskej tlačiarne v Skalici. Keďže 18.5. je Dňom múzeí, bude  tu prebiehať predvádzanie liatia sviečok a iných predmetov a zdobenie medovníkov pre návštevníkov.

V tento deň sú sprístupnené aj všetky ostatné pamiatky mesta Skalica zdarma (Farský kostol sv. Michala a kostolná veža, Dom kultúry, Evanjelický kostol, Kostol milosrdných bratov, Rotunda sv. Juraja, Františkánsky kláštor a kostol, Mlyn bratov Pilárikových, Ľadovňa a Jezuitský kostol s kryptami) a návštevníci môžu navštíviť miestny festival Trdlofest na ktorý je možné zakúpiť výhodne vstupenky v predpredaji prostredníctvom Ticket Art (www.ticket-art.sk) – program podujatia Trdlofest: http://www.trdlofest.creatiff.sk/program.php

 
Konferencia nemá samostatnú prestávku na obednú pauzu, v Dome kultúry bude zabezpečený len predaj drobného občerstvenia (na námestí sú reštaurácie).  Pre parkovanie bežných návštevníkov by mali postačovať parkovacie miesta v meste (zdarma), pre autobusy je vyhradené parkovanie na detskom dopravnom ihrisku na ulici Jednoradová. Pre vystavovateľov je odporúčané parkovisko na Madvovej ulici (zozadu Domu kultúry). Program konferencie, fotodokumentácia z vernisáže výstavy v Záhorskom múzeu, mapa centra Skalice a predbežný zoznam vystavovateľov sú v prílohe.

Related Posts