Oznamy

Ohniská moru včelieho plodu

Pri výskyte moru včelieho plodu sa každý chovateľ včiel riadi aktuálnym Národným programom eradikácie moru včelieho plodu.

V ohniskách moru včelieho plodu sa zakazuje:

 1)  premiestňovať včelstvá (aj odložence a zmetence) a ich súčastí v prípade pozitívneho podozrenia na MVP až do vylúčenia MVP

2)  premiestňovať včelstvá (aj odložencov a zmetencov) a  ich súčasti do  ohnísk a  ochranných pásiem z ohnísk a ochranných pásiem, ako aj v ohniskách a ochranných pásmach vyhlásených v dôsledku výskytu MVP

3)  premiestňovať použité, prázdne úle a kočovné vozy z ohniska a ochranného pásma MVP bez vykonanej dezinfekcie v zmysle platných veterinárnych predpisov. O vykonanej dezinfekcii musí včelár predložiť potvrdenie od úradného veterinárneho lekára

4)  výnimky v prípade mimoriadnych udalostí (napr. živelná pohroma) povoľuje príslušná RVPS.

Ohniská moru včelieho plodu (august 2021)

Ochranné pásma:

Chynorany – katastrálne územie okresu Partizánske od 21.9.2021

Koválov, Smrdáky, Dojč – katastrálne územie okresu Senica od 20.9.2021

Marianka, Borinka, Záhorská Bystrica – katastrálne územie okresu Malacky od 17.9.2021

Partizánske, Skačany, Chynorany, Veľké Ostratice, Žabokreky nad Nitrou, Nadlice, Krásno, Nedanovce, Kolačno, Veľké Kršteňany, Malé Uherce, Klížske Hradište, Rajčany – katastrálne územie okresu Partizánske a Topoľčany od 10.9.2021

Koš, Sebedražie, Prievidza – Staré mesto – katastrálne územie okresu Prievidza od 9.9.2021

Bystričany, Kamenec pod Vtáčnikom, Zemianske Kostoľany, Čereňany – katastrálne územie okresu Prievidza od 7.9.2021

Dolná Súča, Horná Súča – katastrálne územie okresu Trenčín od 27.8.2021

Štefanovičová, Štefanovičová časť Horný Taráň, Štefanovičová časť Dolný Taráň, Mojmírovce, Poľný Kesov – katastrálne územie okresu Nitra od 24.8.2021

Kľačany, Sasinkovo – katastrálne územie okresu Hlohovec od 16.8.2021

Rišňovce, Lukáčovské Rybníky – katastrálne územie okresu Nitra od 16.8.2021

Štiavnik – katastrálne územie okresu Žilina od 29.7.2021

Telgárt – katastrálne územie okresu Banská Bystrica od 15.7.2021

Krupina – katastrálne územie okresu Zvolen od 6.7.2021

Rajecká Lesná – katastrálne územie okresu Žilina od 6.7.2021

Dolné Srnie – katastrálne územie okresu Nové Mesto nad Váhom od 28.6.2021

Stará Ľubovňa – katastrálne územie okresu Stará Ľubovňa od 28.6.2021

Malé Hoste – katastrálne územie okresu Trenčín od 28.6.2021

Oslany – katastrálne územie okresu Prievidza od 22.6.2021

Lubina – katastrálne územie okresu Nové Mesto nad Váhom od 21.6.2021

Strelníky – katastrálne územie okresu Banská Bystrica od 19.6.2021

Svätý Peter – katastrálne územie okresu Komárno od 18.6.2021

Veľký Báb – katastrálne územie okresu Nitra od 17.6.2021

Oravská Polhora – katastrálne územie okresu Dolný Kubín od 16.6.2021

Brodzany – katastrálne územie okresu Prievidza od 16.6.2021

Dolný Kubín, Námestovo, Oravský Podzámok – katastrálne územie okresu Dolný Kubín od 10.6.2021

Štiavnik, Rajecká Lesná – katastrálne územie okresu Žilina od 8.6.2021

Prečín – katastrálne územie okresu Púchov od 4.6.2021

Stará Ľubovňa, Kamienka – katastrálne územie okresu Stará Ľubovňa od 4.6.2021

Tvarožná – katastrálne územie okresu Poprad od 1.6.2021

Môťová – katastrálne územie okresu Zvolen od 1.6.2021

Kľušov – katastrálne územie okresu Bardejov od 31.5.2021

Kolta – katastrálne územie okresu Nové Zámky od 31.5.2021

Pochabany – katastrálne územie okresu Trenčín od 27.5.2021

Čečejovce – katastrálne územie okresu Košice-okolie od 24.5.2021

Devín – katastrálne územie okresu Bratislava-mesto od 20.5.2021

Dolný Kubín, Oravská Jasenica, Beňová Lehota – katastrálne územie okresu Dolný Kubín od 19.5.2021

Kamienka, Jarabina – katastrálne územie okresu Stará Ľubovňa od 19.5.2021

Stará Turá, Lubina – katastrálne územie okresu Nové Mesto nad Váhom od 18.5.2021

Pohorelá – katastrálne územie okresu Banská Bystrica od 14.5.2021

Poráč, Kluknava – katastrálne územie okresu Spišská Nová Ves od 11.5.2021

Dlhá Lúka nad Topľou – katastrálne územie okresu Bardejov od 10.5.2021

Levice, Malý Kiar, Gondovo – katastrálne územie okresu Levice od 10.5.2021

Liptovská Lužná, Východná – katastrálne územie okresu Liptovský Mikuláš od 10.5.2021

Oravské Veselé – katastrálne územie okresu Dolný Kubín od 7.5.2021

Snina – katastrálne územie okresu Humenné od 7.5.2021

Brezov – katastrálne územie okresu Bardejov od 26.4.2021

Heľpa – katastrálne územie okresu Banská Bystrica od 22.4.2021

Hruštín – katastrálne územie okresu Dolný Kubín od 19.4.2021

Betliar – katastrálne územie okresu Rožňava od 19.4.2021

Nové Zámky – katastrálne územie okresu Nové Zámky od 9.4.2021

Rúbaň – katastrálne územie okresu Nové Zámky od 25.3.2021

Sebedražie, Cigeľ, lehota pod Vtáčnikom, Koš, Nováky, Prievidza katastrálne územie okresu Prievidza od 30.9.2020

Štiavnik – katastrálne územie okresu Žilina od 28.9.2020

Podskalie, Dolná Poruba – katastrálne územie okresu Púchov a Trenčín od 14.9.2020

Veľký Čepčín, Teplička nad Váhom – katastrálne územie okresu Martin a Žilina od 11.9.2020

Lehota pod Vtáčnikom, Hradište nad Nitrou katastrálne územie okresu Prievidza od 9.9.2020

Ješkova Ves katastrálne územie okresu Prievidza od 8.9.2020

Kamienka – katastrálne územie okresu Stará Ľubovňa od 7.9.2020

Koválov – katastrálne územie okresu Senica od 7.9.2020

Vysoká pri Morave – katastrálne územie okresu Senec od 4.9.2020

Dežerice – katastrálne územie okresu Trenčín od 3.9.2020

Topoľčany – katastrálne územie okresu Topoľčany od 2.9.2020

Strečno – katastrálne územie okresu Žilina od 2.9.2020

Liptovský Ondrej, Komjatná – katastrálne územie okresu Liptovský Mikuláš od 1.9.2020

Toporec – katastrálne územie okresu Poprad od 1.9.2020

Horná Lehota – katastrálne územie okresu Banská Bystrica od 31.8.2020

Kuchyňa – katastrálne územie okresu Senec od 31.8.2020

Chropov, Borský Mikuláš – katastrálne územie okresu Senica od 29.8.2020

Necpaly – katastrálne územie okresu Martin od 28.8.2020

Dulova Ves – katastrálne územie okresu Prešov od 27.8.2020

Ondrašovce – katastrálne územie okresu Prešov od 24.8.2020

Stará Ľubovňa – katastrálne územie okresu Stará Ľubovňa od 24.8.2020

Petrovice, Kolárovice – katastrálne územie okresu Žilina od 24.8.2020

Belá pri Necpaloch – katastrálne územie okresu Martin od 22.8.2020

Brezno – katastrálne územie okresu Banská Bystrica od 21.8.2020

Ľutov – katastrálne územie okresu Trenčín od 21.8.2020

Závada pri Duchonke – katastrálne územie okresu Topoľčany od 19.8.2020

Nemčiňany  – katastrálne územie okresu Nitra od 19.8.2020

Turčianska Štiavnička, Sučany, Konské  – katastrálne územie okresu Martin od 18.8.2020

Krížová Ves  – katastrálne územie okresu Poprad od 10.8.2020

Mikušovce pri Pruskom  – katastrálne územie okresu Púchov od 10.8.2020

Janovík  – katastrálne územie okresu Prešov od 4.8.2020

Široké  – katastrálne územie okresu Prešov od 1.8.2020

Pčoliné  – katastrálne územie okresu Humenné od 16.7.2020

Hliník nad Váhom  – katastrálne územie okresu Žilina od 14.7.2020

Mníšek nad Hnilcom  – katastrálne územie okresu Spišská Nová Ves od 1.7.2020

Chmiňany  – katastrálne územie okresu Prešov od 30.6.2020

Mojtín  – katastrálne územie okresu Púchov od 25.6.2020

Malá Dolina  – katastrálne územie okresu Košice-okolie od 22.6.2020

Trebejov  – katastrálne územie okresu Košice-okolie od 3.6.2020

Brusno  – katastrálne územie okresu Banská Bystrica od 2.6.2020

Budatín  – katastrálne územie okresu Žilina od 25.5.2020

Teplička nad Váhom  – katastrálne územie okresu Žilina od 6.5.2020

Valaliky  – katastrálne územie okresu Košice-okolie od 29.4.2020

Turany  – katastrálne územie okresu Martin od 27.4.2020

Spišská Nová Ves – katastrálne územie okresu Spišská Nová Ves od 22.4.2020

Poniky – katastrálne územie okresu Banská Bystrica od 20.4.2020

Víťaz – katastrálne územie okresu Prešov od 17.4.2020

Kolačkov – katastrálne územie okresu Stará Ľubovňa od 7.10.2019

Bukovina – katastrálne územie okresu Liptovský Mikuláš od 9.9.2019

Kamienka – katastrálne územie okresu Stará Ľubovňa od 9.9.2019

Veľké Uherce – katastrálne územie okresu Prievidza od 6.9.2019

Závada pri Duchonke – katastrálne územie okresu Topoľčany od 2.9.2019

Krpeľany – katastrálne územie okresu Martin od 26.8.2019

Prašice – katastrálne územie okresu Topoľčany od 19.8.2019

Beňuš – katastrálne územie okresu Banská Bystrica od 9.5.2019

Ludrová – katastrálne územie okresu Liptovský Mikuláš od 3.5.2019

Marcelová – katastrálne územie okresu Komárno od 24.4.2019

Žarnovica – katastrálne územie okresu Žiar nad Hronom od 18.4.2019

 

Aktuálne ohniská moru včelieho plodu sú k uverejnené na stránke ŠVPS https://www.svps.sk/zvierata/choroby_vciel_bakterialne.asp

 

V prípade aktuálnejších informáciách o výskyte moru včelieho plodu vo vašom okolí nás prosím informujte na sekretariat@vcelari.sk

 

 

Related Posts