Výstavy a súťaže

„Vranovské dni medu“ 21. – 22. október 2022

Vážení včelári a včelárky.

Srdečne vás pozývame na „Vranovské dni medu“

V dňoch 21. – 22. 10. 2022 sa v priestoroch Domu kultúry vo Vranove nad Topľou bude konať ďalší ročník podujatia „Vranovské dni medu“.

Na piatok 21.10. sú pre návštevníkov a mládež pripravené ochutnávky včelích produktov a vyhodnotenie detskej výtvarnej súťaže „Včely a včelár očami detí“. Udeľujú sa ceny v 18 kategóriách podľa veku súťažiacich a zvolených techník. Počas celého dňa môžu deti absolvovať zdobenie medovníkov a môžu si poskladať včelárske puzzle. V sále kultúrneho domu sú pre ne pripravené prednášky – najprv pre najmenších so znelkou ,,Včielka Maja“ (pre 300 detí MŠ) a následne prednášky 2x po 300 detí pre žiakov základných škôl. Počas dňa bude prebiehať hodnotenie medov degustačnou komisiou pod vedením pána Ing. Baláža.

Pri otvorení druhého dňa Vranovských dní medu – v sobotu 22.10. bude vyhodnotená súťaž o najlepší med a odznie odborná prednáška Ing. Anny Novosadovej – Chov včelích matiek. Po jej skončení bude vyhodnotená súťaž o najlepšiu medovinu Vranovského okresu 2022. Na 12:00 je naplánovaná odborná prednáška Ing. Jána Píša – Správna výrobná prax a po jej skončení záver podujatia.

Na podujatí bude možnosť zakúpiť si pomôcky na prácu so včelami od predajcov a výmeniť vosk za medzistienky.

Related Posts