SLOVENSKÝ
ZVÄZ VČELÁROV
14.02.2024
Slovenský Zväz Včelárov

BeeConnected 2024 - II. česko-slovenská apidologická konferencia

Vážení včelári,

po veľmi úspešnom 1. ročníku česko-slovenskej vedeckej konferencie BeeConnected 2023, ktorá sa konala v Pevnosti poznání Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, Vás chcem srdečne pozvať na jej 2. ročník, ktorý sa presúva na Slovensko a bude sa konať na pôde Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach vo štvrtok 4. 4. 2024.

Chceli by sme pokračovať v myšlienke pána Dr. Jiřího Danihlíka a s rovnakým zámerom zorganizovať vedeckú konferenciu zameranú na vedecký výskum v oblasti včiel (Apoidea: Apiformes, včely), t. j. včiel medonosných, ostatných včiel, čmeliakov, ako aj v oblasti včelích produktov či geoinformatických a bioinformatických analýz spojených so včelami.

Rovnako by sme chceli dať na konferencii priestor predovšetkým mladým, teda doktorandom, mladým vedeckým pracovníkom, prípadne ostatným študentom, ktorých konferenčné príspevky budú prednostne prezentované orálne. Tentokrát však zaradíme aj posterovú sekciu, aby sme dali priestor prezentovať výsledky výskumu všetkým účastníkom, teda aj školiteľom, prípadne starším vedeckým pracovníkom.

Ako pozvaný rečník vystúpi s plenárnou prednáškou profesorka Ivana Tlak Gajger z Department for Biology and Pathology of Fish and Bees, Faculty of Veterinary Medicine, University of Zagreb, ktorá sa dlhodobo venuje výskumu v oblasti faktorov ovplyvňujúcich zdravie včiel, liečby a prevencie ochorení včiel. Výstupom konferencie bude elektronický recenzovaný zborník s ISBN.

V nadväznosti na konferenciu sa 5. 4. 2024 uskutoční Národné podujatie projektu B-THENET na Slovensku, na ktorom Vám predstavíme novú medzinárodnú platformu, ktorej cieľom je zhromažďovať osvedčené včelárske postupy a inovácie, poskytovať priestor na diskusiu a spájať a vzdelávať včelárov, poradcov a ďalších aktérov vo včelárskom sektore. Náplňou podujatia budú prednášky o správnych včelárskych postupoch a opatreniach pri závažných ochoreniach včiel, najmä klieštikovitosti a more včelieho plodu. Prednášajúcimi budú Doc. Ing. Róbert Chlebo, PhD., Doc. MVDr. Juraj Toporčák, PhD., Ing. Pavel Fiľo a Prof. MVDr. Dagmar Mudroňová, PhD.

Podujatie je určené včelárom, poradcom, vedcom a každému, kto sa zaujíma o túto

problematiku.

Veríme, že tieto podujatia vytvoria priestor nielen pre výmenu vedeckých poznatkov, ale aj pre naviazanie nových kontaktov, plánovanie spoločných aktivít a v neposlednom rade aj priamu interakciu s včelármi. 

Zaregistrovať sa môžete na webovej stránke beeconnected.uvlf.sk.

 

Tešíme sa na opätovné česko-slovenské apidologické stretnutie.

 

Prof. MVDr. Dagmar Mudroňová, PhD. a členovia organizačného výboru konferencie

 

Financované Európskou úniou. Vyjadrené názory a stanoviská sú názormi a stanoviskami autorov a nemusia nevyhnutne odrážať názory a stanoviská Európskej únie alebo Európskej výkonnej agentúry pre výskum. Európska únia ani orgán poskytujúci pomoc za ne nezodpovedajú.

Zdieľať článok na sociálnych sieťach
Súvisiace články
Slovenský zväz včelárov je občianske združenie, ktoré združuje chovateľov a priateľov včiel.
16 127
Včelárov
249 915
včelstiev

Krajské regionálne zložky SZV

SEKRETARIÁT SZV
Telefón
0903 296 86502/65 42 14 60
Po – Pia 8:00 - 15:00
Svrčia 14, 842 08 Bratislava
Slovenský zväz včelárov | Copyright © 2007-2021 | www.vcelari.sk | Ochrana osobných údajov
byvisinility